Bolevák Fotosraz 2018 – report

autor: | Čvc 18, 2018 | Akce a workshopy

Ve dnech 4. – 6. července 2018 proběhl na Boleváku další ročník již tradičního fotosrazu pořádaného Fotoklubem Plzeň s podporou společnosti ALPRE s.r.o., provozovatelem obchodu 4studio. Hlavní organizátor letošního ročníku srazu Jan Devera zajistil od kolegů z 4studia a zároveň zástupců Godox.cz zapůjčení a ukázku bateriových zábleskových světel této značky.
Celá akce začala tradičně ve středu v podvečer, kdy se zájemci sešli ke společnému seznámení a diskuzím v hospůdce na Ostende.
Druhý den se začínalo registrací účastníků (poznamenanou démonem GDPR) ve 14 hodin na pláži Ostende u Pointu. Poté jsme se rozdělili do menších skupinek a rozprchli se na různé lokace v blízkosti Pointu. Po hodině docházelo vždy k výměně modelek a lokalit. Výborně nastartovaný program a zájem fotografů nám trochu narušil silný déšť. Nicméně ani ten neodradil ty otužilejší a poskytl kulisu k získání velmi zajímavých fotografií. Následné focení bylo opakovaně přerušováno přeháňkami, až jsme byli nuceni trochu předčasně čtvrteční program ukončit.
Otázka pokračování v pátek visela ve vzduchu v podstatě až do poslední chvíle. Honza s požehnáním ostatních rozhodl kladně a bylo to nakonec rozhodnutí šťastné. Kolegové z 4studia zahájili program dopoledním workshopem a představili nám novinky v portfoliu světel Godox. Součástí prezentace byla možnost si světla vyzkoušet v praxi. Počasí nám již přálo, a tak se pátek oproti plánu protáhl a fotilo se až do pozdního odpoledne.
Navzdory drobným peripetiím a rozmarům počasí se akce velmi povedla a velké díky patří především Honzovi, modelkám, 4studiu a v neposlední řadě i všem fotografům. Sešlo se nás celkem 52 fotografů a modelek. A to nejen z Plzně či Plzeňského kraje. Návštěvností z jiných krajů republiky se fotosraz vrací k předchozím ročníkům a to je dobře. No a závěrem nezbývá než se těšit na další ročník této fantastické akce.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“69″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“120″ thumbnail_height=“120″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Zobrazit jako slideshow]“ order_by=“pid“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]

Ukázky pořízených fotek a více backstage fotek najdete na facebookové události.