Pravidla používání ateliéru Orlík

!!! Pronájem ateliéru je POUZE PRO ČLENY FOTOKLUBU !!!

  1. Zarezervuj si termín v rezervačním systému.12694656_933747486694292_8201275896284684598_o[1]
  2. Před vstupem do ateliéru odkóduj zabezpečovací zařízení zasláním sms ve tvaru 1 na číslo 733415257 (vyžaduje předchozí registraci telefonního čísla!)
  3. Správce ateliér předá, nebo zapůjčí klíče. Před focením zkontroluj SÁM zejména funkci světel a zkontroluj stav vybavení podle seznamu. Při zjištění závady, nebo jiné nesrovnalosti zapiš vše do Provozního deníku + nejlépe nahlaš správci který ti zapůjčil klíče. Pokud se závada zjistí dodatečně, bude zavinění přičteno poslednímu uživateli. Ve sporných případech rozhodují správci.
  4. Záblesková světla zapojuj jen přes přepěťovou rozbočku.
  5. Po fotografování seřaď světla do řady, tak jak byla na začátku, aby následný uživatel mohl snadno zkontrolovat funkčnost a sám si vybrat a rozestavit světla. 6. !!! Ukliď po sobě !!! – utři velké šmouhy a špínu z pozadí, zameť, umísti vybavení na svá místa atd.. Opět nesrovnalosti v úklidu budou přičteny poslednímu uživateli.
  6. V knize předplatného napiš datum a odečti si částku podle druhu focení (100,-Kč za DEN nekomerčního focení nebo 200,-Kč za HODINU komerčního focení)
  7. Než opustíš prostory, vypni elektřinu a po zavření dveří aktivuj zabezpečovací zařízení zasláním sms ve tvaru 0 na číslo 733415257.

    Důležitější než důležité:

• Dávej pozor především při odjištění stativu – přidržuj světlo rukou, nezraň se!
• Pozor na shození světel tím, že do něj strčíš ty nebo focená osoba, nebo že zakopneš o kabely!
• Pozor na přehřátí světla při použití úzkých nástavců (případně vypni pilotku)!
• Pozor na roztavení plastových nástavců (komínky, barevné filtry atd…) – vypni pilotku, zapínej ji jen pro nastavení světla!

Správci ateliéru:

Předání klíčů si individuálně domluv s kterýmkoli správcem, a nejlépe s co největším předstihem.
!!! Pravidla jsou nastavena pro začátek jako zkušební a mohou se postupem času a vlivem okolností upravovat !!!