Schůzky 2017

Leden – 4. 1. 2017

Téma: Makro, fotografování, aranžování a svícení jídla – garant Kristina Tenglerová

4.1. od 17:30 začneme správně vánočně jídlem 🙂 Kristina fotí úžasné fotky jídla, tak si ní popovídáme o jejím způsobu práce a stylu focení.

Únor – 1. 2. 2017

Téma: Tisk – garant Jan Kaiser z Fomei

Nastavení, výstupy, kalibrace, úprava před tiskem, tisk.

Březen – 1. 3. 2017

Téma: Hyperlapse – garant Petr Ježek

Na přání jsme pozvali Petra, aby popovídal o tvorbě své Hyperlapse – časosběrného videa o Plzni

Duben – 5. 4. 2017 (pozor změna – začátek už od 17:00)

Téma: Produktová fotografie – garant Jan Strnad

Ukázku Honzovo tvorby naleznete zde.

Květen – 3. 5. 2017

Téma: Pózy při fotografování – garant Jana Váňová

Fotografování ze strany modelky, jak pracovat s modelkou která umí i neumí, příprava na focení s modelkou a všechno kolem.

Červen– 7. 6. 2017

Téma: Svícení, světlo – garant Jan Devera

Základy použití zábleskových světel, styly svícení, pokročilejší techniky svícení, ať to není stále jen Rembrandt a Motýlek.

Červenec – 5. 7. 2017

Téma: Svatba – garant Nesvadbovi

Reálný program svatby, model, modelka, na co se připravit, průběh svatebního dne, pózy na aranžované focení, ceny

Září – 6. 9. 2017

Téma: Newborn – garant Dáša Nesvadbová

Příprava, základy polohování, bezpečnost miminka, rekvizity, styl

Říjen – schůze je rozdělena na dvě části – 10. 9. 2017 focení u vody4. 10. 2017 probírání nafoceného materiálu

Téma: Voda – garant Robert Robert Benčík

Informace a inspirace pro krásné fotky vody, ve vodě a na vodě

Listopadještě neurčeno

Prosinec – 6. 12. 2017

Téma: Představení tvorby členů, fotosoutěž – garant Libor Nesvadba

Každý přinese na schůzku jednu vytištěnou fotografii. Anonymně jí odevzdá. V průběhu schůzky budu anonymně fotografie ukazovat a každý se se vyjádří ve stylu, co se mu líbí a co nelíbí a přidělí počet bodů. Nejlepší fotografie získá hodnotnou odměnu.

Určité aspekty programu na schůzky se během roku můžou trochu měnit 🙂