libor-novyrokJaký byl ten letošní rok ve fotoklubu? Povedlo se dost zajímavých akcí.
Administrativně se podařilo dokončit změnu stanov a přeměnu z Občanského sdružení na Zapsaný spolek.

     První větší realizovanou akcí byla expozice fotoklubu na Festivalu světla. Bylo za tím hodně příprav, spolupráce s Petrou Novákovou. Těm, kdo přišli, jsme nabídli zajímavou podívanou nasvícených tanečnic pole dance.
     Také jsme navázali na tradici setkání fotografů na Boleváku. Víkendová akce byla jako vždy hlavně o pohodě a zábavě při focení. První krok vyšel a příští rok budeme chtít být ještě lepší.
     I v letošním roce proběhla výstava fotoklubu. Byla to naše největší výstava počtem fotografií i zúčastněných členů. Bohužel byla největší i v nákladech, protože se rozbilo hodně skleněných klipů při přepravě i instalaci, takže na příští rok bude jiný koncept. Jaký? No nechte se překvapit. Stále a průběžně také vystavujeme ve Street Gallery na náměstí gen. Píky v Plzni.
     Ateliér na Orlíku letos fungoval bez závažnějších zádrhelů. Přibyly stropní závěsy a rezervace i využívání běží již v zajetých kolejích. Dál by měl podporovat tvorbu členů fotoklubu.
     Schůzky fotoklubu budou v nadcházejícím roce již tradičně každou první středu v měsíci a měly by stát za to. Již nyní máme připravená témata a domluvené zajímavé hosty na většinu roku.
     Trochu bychom měli přidat s udržováním fotoklubového webu, kde hodně práce odvádí Lukáš Stehlík. Bylo by dobré doplnit potřebné informace o tvorbě členů a dávat víc fotografií z našich akcí.


     To všechno se stalo v roce 2016. Jaký bude ten příští rok záleží na přístupu a aktivitě. Proti minulým letům máme hodně zajímavých věcí připraveno. Budu se těšit na setkání s Vámi.
     Přeji Vám do nového roku všechno nejlepší. I světlo. Hodně pohody, hodně podařených věcí, hodně úspěchů a trochu pokory k fotografickému řemeslu.
Štastný nový rok 2017.
 
Předseda Fotoklubu Plzeň.
 
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com